Connect with us

Güncel

Bahçeli: Zulme karşı susmak bile namusuzluktur!

Bahçeli, Meclis’te yaptığı konuşmada TTB’nin kapatılması gerektiğini ve Afrin’in de yıkılması gerektiğini de belirtip gerekli halde kendisinin de Afrin’e gideceğini belirtti

Bahçeli Meclis’te yaptığı basın toplantısında ülke gündemine dair birçok konuya değinip açık saldırgan tutumunu gözler önüne serdi. Yedi gün önce gözaltına alınıp dün serbest bırakılan TTB üyelerine dönük yaptığı sözlü saldırılarına yenilerini ekleyerek“Türk Tabibleri Birliği, Türk düşmanıdır, hekimlerin utancı yüz karasıdır” diyerek şöyle devam etti. “Teröristler cezalandırılıyor, halk sağlığı sorununa işaret ediliyor. Bu ne kepazeliktir, nasıl bir satılmışlıktır. TTB Türk düşmanıdır, hekimlerin utancı, hekimliğin yüz karasıdır. Derhal çok acil şekilde, hakkında yasal düzenleme yapılmalı”..Ayrıca TTB’nin “kapısına kilit vurulmalıdır” diyerek üzeri örtük olarak bazı çevrelere harekete geçme çağrısında bulundu.

Konuşmasında CHP’yi de hedef alan Bahçeli“CHP, PYD’yi temize çıkarma, aklama arayışındadır. Zulme karşı tarafsız kalmak bile namussuzluktur. Ateş açan rezillere en ufak tepki göstermemişlerdir. Teröristler cezalandırılıyor, halk sağlığı sorununa işaret ediliyor. Bu ne kepazeliktir, nasıl bir satılmışlıktır” diye konuştu. TSK’nın yürütmüş olduğu işgal girişimine de değinen Bahçeli: “Gün saflarımızı sıkılaştırma, kucaklaşma günüdür. Bu bir var oluş mücadelesidir” Afrin’in “yıkılması gerektiğini” söyledi ve ekledi: “Gerekirse ben de Afrin’e giderim”.

 

 

Günün Haberleri

More in Güncel