Connect with us

Güncel

Ayten Öztürk’e işkence seansları uygulandığı açıklandı; Elektrik, askıya alma, tazyikli su, falaka!

Halkın Hukuk Bürosu, dün gece saatlerinde Öztürk’ün Ankara Siyasi Şube’de olduğu bilgisine ulaştı. Bürodan yapılan yeni açıklamada Öztürk’ün 6 ay boyunca kontrgerillanın elinde olduğu ve ağır işkenceye uğradığı bilgisi verildi

Ayten Öztük, Lübnan’da gözaltına alınmış ve gözaltına alınmasının üzerinden geçen 6 ayda kendisine dair herhangi bir bilgi alınamamıştı. Halkın Hukuk Bürosu, dün gece saatlerinde Öztürk’ün Ankara Siyasi Şube’de olduğu bilgisine ulaştı. Bürodan yapılan yeni açıklamada Öztürk’ün 6 ay boyunca kontrgerillanın elinde olduğu ve ağır işkenceye uğradığı bilgisi verildi.

Halkın Hukuk Bürosu, yaptığı açıklamada, “Müvekkillimiz Ayten Öztürk, 8 Mart tarihinde Lübnan Havalimanında gözaltına alınıp 13 Mart tarihinde Türkiye’ye iade edilmiştir. 13 Mart-28 Ağustos arasında Kontrgerilla’nın elinde tutulmuş. İşbirliği yapmayı reddettiği için her türlü işkenceye maruz kalmıştır” denildi.

Elektrik, askıya alma, tazyikli su, falaka!

Öztürk’ün vücudunda yanık izleri bulunduğunu, kendisine elektrik verilerek işkence edildiğini, tazyikli su, askıya alma, falaka gibi işkencelere de maruz kaldığını duyuran HHB, kontrgerillanın “Seni arayan soran yok” diyerek Öztürk’e psikolojik işkence de yapıldığını aktardı.

Ayrıca bürodan yapılan açıklamada Öztürk’ün 22 kilo verdiği de kaydedildi.

Kontrgerilla polise teslim etmiş!

Ayten Öztürk’ün 28 Ağustos günü akşam saatlerinde bulunduğu yerden alınıp bir buçuk saatlik bir yolculuk sonunda bir araziye bırakıldığının kaydediliği büro açıklamasında” Ankara siyasi polisi Ayten Öztürk’ü kontrgerilladan bu araziden teslim almıştır” denildi.

Günün Haberleri

More in Güncel