Takip Et

Güncel

Aytaç ve Timtik için Yargıtay önünde eylem: “Arkadaşlarımız gözlerimizin önünde eriyor”

Ölüm orucu eylemine devam eden avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal için meslektaşları Avukat Ayşegül Çağatay ile Hülya Yıldırım Yargıtay önünde eylem yaptı. Polis engeline rağmen konuşan Çağatay; “Arkadaşlarımız gözlerimizin önünde eriyor” dedi.

Adil yargılama talebiyle 5 Nisan’dan bu yana ölüm orucuna başlayan Halkın Hukuk Bürosu (HHK) avukatları Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal için Çankaya İlçesinde bulunan Yargıtay binası önünde eylem yapmak isteyen Avukat Ayşegül Çağatay ile Hülya Yıldırım, polis tarafından engellendi. Açıklama yapılmasına müsaade edilmeyen avukatlar, “Adil yargılanma haktır, talepleri kabul edilsin Ebru ve Aytaç yaşasın” dövizi açtı.  

‘Gözlerimizin önünde eriyorlar’

Polis engellemesine rağmen konuşan Çağatay, “Ebru Timtik bugün itibariyle tam 6 aydır ölüm orucunda. Yarın ise Av. Aytaç Ünsal 5 ayı geride bırakmış olacak. Bizler avukatlarız, Yargıtay’a sesleniyoruz. İtirafçı beyanları ile arkadaşlarımız hapis cezası aldı. Günler aylara, aylar mevsimlere devrediyor. Arkadaşlarımız gözlerimizin önünde eriyor” diye konuştu.

Açıklamanın ardından polis avukatları alandan uzaklaştırırken çevredeki yurttaşların çekim yapmasına engel oldu. (MA)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler