Connect with us

Güncel

Ayhan Bilgen ve Nadir Yıldırım’a Efrin soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ayhan Bilgen ve Nadir Yıldırım’ın Efrin’e dair yaptıkları açıklamalar nedeniyle soruşturma başlattı

Başsavcılık, HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen ve HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nadir Yıldırım hakkında Efrin’e dair yaptıkları açıklamalar nedeniyle jet soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ın açıklaması şöyle: “HDP Van milletvekili Nadir Yıldırım hakkında Twitter’da paylaştığı ‘Afrin’i işgale kalkmak Kürt halkına topyekun saldırı ve savaş demektir. Buna karşı sessiz kalmak onursuzluğu kabul etmektir. Onurlu halkımız dört parça Kürdistan’da gereken cevabı verecektir. Gün harekete geçme günüdür’ sözleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve suç işlemeye tahrik’ suçlarından inceleme başlatılmıştır.

HDP Kars milletvekili Ayhan Bilgen hakkında Twitter da paşlaştığı ‘Afrin’den Türkiye’ye bir saldırı olmadığı halde oraya bir operasyon, başarılı olursa ülkeyi iç savaşa sürükler, başarısız olursa darbeye zemin oluşturur. ‘sözleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan soruşturma başlatılmıştır.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel