Connect with us

Güncel

Ayhan Bilgen: Kongre hepimize olağanüstü sorumluluk yükleyecek

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, “Her şeye rağmen özgürlüğümüzü, onurumuzu korumaya çalışıyorsak, OHAL koşullarında siyasi mücadelemizi de yürütmeye çalışıyoruz” dedi

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, Van’da yaptığı konuşmada “Resmi olarak olağan kongre olsa da fiili olarak hepimize olağanüstü sorumluluklar yükleyecek bir kongre olacak” dedi.

HDP’nin 11 Şubat’ta düzenleyeceği 3’üncü kongresi öncesinde bölge konferansları devam ediyor. Van’da yapılan konferansta konuşan Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, ülkenin yarısının açık hapishaneye diğer yarısının da tımarhaneye çevrildiğini belirterek, “Akıl tutulmasının, vicdansızlığın tavan yaptığı bu  OHAL koşullarında siyaset yapıyoruz. Nasıl OHAL koşullarında yaşıyorsak, her şeye rağmen özgürlüğümüzü, onurumuzu korumaya çalışıyorsak, OHAL koşullarında siyasi mücadelemizi de yürütmeye çalışıyoruz.” dedi.

Bilgen konuşmasında, AKP’nin 2018 hedefinde Rojava olduğunu belirterek, “Suriye’de yeniden kendince muhalifleri toplayıp ordu kurmaya çalışıyor. Kime karşı kullanılacağı herkesin tahmin ettiği ordular kurmak için Hatay’da toplantılar yapıyor.” dedi.

Bilgen’in konuşmasının ardından konferans, basına kapalı devam etti.

 

 

Günün Haberleri

More in Güncel