Connect with us

Güncel

Aydınlık: FETÖ’nün hiçbir zaman vurmadığı Abdullah Gül

Aydınlık gazetesi Erdoğan ve Gül çekişmesinde tarafını alarak, Gül hakkında “Fetullahçı Terör Örgütü’nün hiçbir zaman vurmadığı adamdır!” dedi

Doğu Perinçek çizgisindeki Aydınlık gazetesi, ortağı Tayyip Erdoğan’ı savundu. Aydınlık gazetesi başyazarı İlker Yücel’in bugün yayımlanan yazısında, “Abdullah Gül hukuku katleden Fetullahçı Terör Örgütü’nün hiçbir zaman vurmadığı adamdır!” dedi.

Yücel’in yazısı ise şu şekilde;

“İddia sahipleri: Türkiye’nin Avrasya’ya yönelişini engellemek ve FETÖ-PKK temizliğini durdurmak isteyen güçler. Büyüteci tutalım:

Gül’ün görev dönemi en büyük hukuk katliamlarının yapıldığı dönemdir. Gül, tertipler döneminde yaptıklarıyla öne çıktı. Öyle ki Erdoğan bile “omzumun üzerinden ateş ediyor” demişti.

Gül, Danıştay saldırısının ardından açıklamalarıyla okları, TSK’ya yöneltmişti. Olaydan sonra Emniyet ve MİT yöneticileriyle yaptığı toplantılara dair bilgileri İsmet Berkan açık etmişti. Gül o toplantıda, “Bana anlattıklarınızı delillendirip savcıya da anlatın, hepsi yakalansın, yargılansın” talimatı verdi.

Gül, FETÖ tertiplerinin “delillendirilmesini” istiyor. Abdullah Gül’ün hukukunda önce suç icat edilir sonra delilleri aranır.

Ortaya attıkları delillerin hepsi şimdi çöpte!

Gül, “Savcıya anlatın” diyor. Gül’ün “hukuk adamları” ya kaçmış ya tutuklanmış!

“Yakalayın” diye talimat verdiği savcılar yakalanıyor, “Yargılayın” diye talimat verdiği hakimler yargılanıyor.

Gül’ün “hukuk adamları”nın ABD Dışişleri Bakanı’yla Gül’ün 2003’te yaptığı 2 sayfa 9 maddelik hizmet akdini soruşturmaya gerek duymaması o dönem “hukuk devleti açısından kaygı verici” değildi! Üstelik görevi bittikten sonra da Huber Köşkü işgaliyle “devlet adamlığı”na devam etti.

Abdullah Gül hukuku katleden Fetullahçı Terör Örgütü’nün hiçbir zaman vurmadığı adamdır!

Bu kadar hukuk adamıdır!”

Günün Haberleri

More in Güncel