Connect with us

Güncel

Avrupa Sürgünleri Meclisi: MİT suikastleri yeni değil

Avrupa Sürgünler Meclisi, Garo Paylan’ın Avrupa’da suikast yapılacağı iddiasına ilişkin yazılı bir açıklama yaparak “Muhaliflere yönelik MİT suikastleri yeni değil. Korku yayılmaya çalışıyor” dedi

Avrupa Sürgünler Meclisi, HDP’li vekil Garo Paylan’ın suikast iddiasına ilişkin yazılı bir açıklama yaparak, “Muhaliflere yönelik MİT suikastleri yeni değil” dedi.

Sürgünler Meclisi’nin açıklamasında, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana Almanya’ya gelenlerin yaklaşık on bin kişi olduğu belirtildi ve “Gülen yandaşlarından barış akademisyenlerine kadar büyük çeşitlilik gösteren bu kesim boş durmamakta, herkes kendi dünya görüşü çerçevesinde muhalefet yürütmektedir. Başka ülkelere gelmek zorunda kalanlar da eklendiğinde sayı rahatsız edici boyuta yükselmektedir” dendi.

“MİT suikastleri yeni değil”

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Muhaliflere yönelik MİT suikastleri yeni değil. Paris’te üç devrimci kadının öldürülmesi kimseyi korkutmadı, kimse muhalefetten geri durmadı. Yeni suikastlerin insanları sindirmek bir yana büyük protestolarla karşılaşacağını AKP’nin de biliyor olması gerekir. Yine de ‘belki birkaç kişiyi korkuturuz’ diye düşünülerek korku yayılmaya çalışılıyor. Buna karşı yapılacak olan korkmadığını göstermek, rejimi ve AKP’yi teşhir ve tecrit çalışmasını sürdürmek ve biraz dikkatli olmaktır. Faaliyetten asla geride durmamaktır, ulaşmak istedikleri zaten budur.”

Günün Haberleri

More in Güncel