Connect with us

Güncel

Avrasya Araştırma Şirketi ‘Erdoğan’a oy vermem diyenlerin’ oranını açıkladı

Avrasya Araştırma Şirketi’nin son anketine göre AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın oylarındaki düşüşün devam ettiği belirtildi. Araştırmaya göre “Erdoğan Cumhurbaşkanı adayı olursa oy veririm” diyenlerin oranı 38,9, “Vermem” diyenlerin oranı ise 46,8. AKP’ye oy vereceğini söyleyenlerin oranı ise geçen aya göre puan kaybederek yüzde 35’e geriledi

Avrasya Araştırma Şirketi, yaptığı son anketi kamuoyuyla paylaştı. Gökhan Özbek’in YouTube kanalına katılan Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, yaptıkları araştırmanın sonuçlarını paylaştı. 

Araştırmaya katılan vatandaşlar, Ayasofya’nın cami olarak açılmasının siyasi tercihlerini etkilemediğini belirtti. Araştırmanın sonuçlarına göre vatandaşlar Türkiye’nin en büyük sorunu olarak ekonomi ve işsizliğe işaret etti.

Yapılan anket çalışmasında “Hükümeti genel olarak başarılı buluyor musunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi. ‘’yüzde 41’i, “Hayır, başarısız” yanıtını verdi.

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı genel olarak başarılı buluyor musunuz?” sorusuna katılımcıların yüzde 40’ı “başarısız buluyoruz” yanıtını verdi:

“Bugün Seçim olursa hangi partiye oy verirsiniz” sorusunu yanıtlayan katılımcıların yüzde 35’i AKP, yüzde 28,4’ü CHP, yüzde 12,4’ü İYİ Parti, yüzde 11, 7’si HDP, yüzde 7,4’ü MHP dedi. Yeni partilerden DEVA’ya oy veririm diyenlerin sayısı 2,2, Davurtoğlu’nun Gelecek Partisi’ne oy veririm diyenler ise 2,3 oldu. 

Günün Haberleri

More in Güncel