Connect with us

Güncel

‘Avesta Xabur Efrîn’de tarihi bir direniş gösterdi’

Rojava Demokratik Özerk Yönetimi Kadın Koordinasyonu, yazılı bir açıklama yaparak, “Dün Arin Mirkan Kobane’de, bugün Avesta Xabur Efrîn’de tarihi bir direniş gösterdi” dedi

Kadın Koordinasyonu, Efrin’de işgalci güçlere karşı feda eylemli gerçekleştiren YPJ savaşçısı Avesta Xabur’a ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, “Bir kez daha Rojava’da Kürt kadınlar, tüm insanlığın onur sembolü olduklarını ispatladı. Dün Arin Mirkan Kobane’de, bugün Avesta Xabur Efrîn’de tarihi bir direniş gösterdi. Avesta; Türk devleti ve çetelerinin tüm dünyanın, uluslararası toplumun gözleri önünde her çeşit silah kullanarak gerçekleştirdiği işgal saldırılarına karşı Efrîn’in Hemam köyünde, Türk devletinin ölüm makinasına karşı fedai eylem gerçekleştirerek kanıyla kahramanlık destanı yazdı. Tüm dünyaya hiçbir gücün kadının toprağına ve özgürlüğüne olan aşkına ulaşamayacağını ispatladı” ifadeleri yer aldı.

Koordinasyon’un açıklaması şöyle son buldu: “Direniş, Suriyeli kadınlara onurlu yaşamın mirasıdır. Türk ordusu saldırılarını ne kadar şiddetlendirse de amacına ulaşmayacak ve kadınların iradesini durduramayacak.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel