Takip Et

Güncel

Ataerki katletmeye devam ediyor: Bir kadın katledildi, iki kadın saldırıya uğradı

Adana’da Yakup Eren, kendisinden ayrılan Leyla Boynukalın’ı katletti. Edirne’de ise kimliği belirlenemeyen bir erkek, iki kadının yüzüne kimyasal madde dökerek kaçtı

Adana’nın Seyhan ilçesinde Yakup Eren isimli erkek kendisinden ayrılan Leyla Boynukısa’yı katletti. Leyla’yı ateşli silah kullanarak katleden Yakup eren ardından intihar etti. Sesleri duyan çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Leyla ve Yakup Eren’in hayatını kaybettiğini belirlerken, Leyla ve Yakup Eren’in cenazesi Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Edirne’de iki kadına saldırı

Edirne’de bir erkek, kaldırımda arkadaşlarıyla yürüyen üniversite öğrencisi bir kadının yüzüne kimyasal madde döküp kaçtı. Çevredeki halkın ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edilirken, kadın hastaneye kaldırıldı.

Bu saldırının üzerinden kısa bir süre sonra fail, bu kez de bindiği midibüste olan başka bir kadının yüzüne aynı sıvıyı döktü. Kadın hastaneye kaldırılırken, erkek olay yerinden kaçtı. Yapılan ilk belirlemelerde sıvının sinek ilacı ile karıştırılmış bir madde olduğu ifade edilirken hastanede tedavi gören ve yüzlerinde yanıklar oluşan iki kadın taburcu edildi.

Öte yandan fail erkeğin yakalanması için çalışma başlatıldığı belirtildi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler