Takip Et

Güncel

AP Türkiye Raportörü: Endişe verici

AP Türkiye Raportörü Nacho Sánchez Amor, HDP ve CHP’li isimlerin milletvekillerinin düşürülmesinin endişe verici olduğu yorumunda bıulundu.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkâri Milletvekili Leyla Güven, HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ile CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun, vekilliklerinin düşürülmesine bir tepki de Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor’dan geldi.

Amor, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda durumu muhalefete yönelik pervasızca sürdürülen eylemlerin bir parçası olarak gördüğünü belirterek, bunun endişe verici bir adım olduğunu vurguladı.

Amor, tarafından yapılan paylaşım şöyle: “İnsanların demokratik olarak ifade ettikleri iradeleri sonucunda kazanılmış milletvekilliği koltuğunu birinin elinde almak demokrasiye karşı gerçekleştirilen en ciddi eylemlerden biridir ve bu nedenle yargı sürecine ve teminatına mutlak saygı gerektirir. İstanbul milletvekili @EnisBerberoglu1 (@herkesicinCHP), Hakkari milletvekili @LeylaGuvenkcd ve Diyarbakır milletvekili @m_farisogulari’nın (ikisi de @HDPgenelmerkezi’nden) @TBMMresmi’den çıkarılmaları muhalefete yönelik pervasızca sürdürülen eylemler silsilesinin parçası olan çok daha endişe verici bir adım olmuştur.” (MA)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler