Takip Et

Güncel

Antep’te gözaltına alınan 54 HDP’liden 25’i tutuklandı

Antep’te 14 Kasım günü yapılan polis baskınlarında gözaltına alınan 54 kişiden aralarında HDP ve DBP il/ilçe eşbaşkanlarının da bulunduğu 25 kişinin tutuklandığını duyurdu

.Antep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma kapsamında kentte 14 Kasım günü yapılan ev baskınlarında gözaltına alınanlar arasında bulunan 8 kişi, emniyette ifade işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte 10 gün sonra adliyeye sevk edildi.

Savcılık ifadeleri alınan Ramazan Kuas, Müslüm Özkan, Sultan Özalp, Cuma Ali Taşçı, Servet Bayram, Azime Bali, Halil Kılıç ve Diyar Bayram, mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 7 kişi, adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Diyar Bayram tutuklandı.

Tutuklanan Bayram, Antep H Tipi Hapishanesi’ne sevk edildi. 
Antep Valiliği’nden ise, operasyon kapsamında gözaltına alınanlar ve tutuklamamalarla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, HDP ve DBP İl eşbaşkanlarının aralarında bulunduğu toplam 57 kişinin gözaltına alınması için 14 Kasım günü eş zamanlı operasyonlar yapıldığını, 54 kişinin gözaltına alındığı ve emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilenlerden 29’u hakkında ‘adli kontrol’ kararı verildiği, aralarında HDP ve DBP il/ilçe eşbaşkanlarının bulunduğu toplam 25 kişinin ise tutuklandığı kaydedildi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler