Takip Et

Güncel

Antep’te din dersi veren bir kişi çocuğa cinsel istismardan tutuklandı

Antep’in Oğuzeli ilçesinde din dersi veren E.K. adında bir erkek, 9 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunmaktan tutuklandı

Antep’in Oğuzeli ilçesine bağlı bir mahallede dini ders veren E.K. isimli erkek, 9 yaşında bir çocuğa cinsel istismarda bulunmaktan tutuklandı. Olaya ilişkin açıklama yapan Oğuzeli Kaymakamlığı, E.K’nin, mahallede dini eğitim faaliyetinde bulunulan bir kursta torunu B.E.K’ye cinsel istismarda bulunulduğu için gözaltına alındığını açıkladı. Jandarmaya yapılan ihbar sonucu başlatılan soruşturmanın ardından E.K.’nin gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edildiğini ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı kaydedildi. 

Kursla ilgili gerekli araştırmanın yapıldığı ileri sürülen açıklamada, “Eğitim verilen yerin kaçak olarak faaliyet sürdürdüğü, yaz döneminde kullanıldığı, çocukların barınma ve iaşe işlemlerinin yürütülmesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden talepte bulunulmadığı ve diğer resmi kurumlardan alınmış herhangi bir izinlerinin olmadığı belirlenmiştir. Mülki amirin onayıyla ilgili kurumlar, öğrencilerin ailelerine sorunsuz bir şekilde teslim edilmesi sağlanmış ve bahse konu bina mühürlenerek faaliyetine son verilmiştir. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmekte olup üzücü olayın konusu hassasiyetle takip edilmektedir” denildi. (MA)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler