Takip Et

Güncel

Annelere saldırı: 14 kişi gözaltına alındı

Müebbet hapis alan ve kaybolan çocukları için Sakarya Caddesi’nde bir araya gelen annelere yönelik polis saldırısı sonucu 14 anne darp edilerek gözaltına alındı

15 Temmuz askeri kalkışmadan sonra müebbet hapis cezası olan Hava Harp Okulu öğrencilerinin anneleri ve çocuğu 7 ay önce kaçırılan Mustafa Yılmaz’ın ailesi ile şehir dışında gelen aileler çocuklarının tutuksuz yargılanmaları talebiyle Sakarya Caddesi’nde oturma eylemi yapmak istedi. Aileler Sakarya Caddesi’nde bir araya geldikten sonra polis alanı kalkanlarla kapattı. 

‘Gözaltına alındılar’

Ankara’da işe giderken kaçırılan Mustafa Yılmaz’ın annesi Nevin Yılmaz polislerin kendilerine yönelik saldırılarına tepki gösterirken oğlunun fotoğrafının bulunduğu önlükle alana çıktı. “Oğlum nerede, Mustafa’m nerede?” diye tepki gösteren Yılmaz, polisler tarafından ağzı kapatılarak gözaltına alındı. 

“Çocuklarımız suçsuz bir şekilde ceza aldı. Darbeci diye aldılar çocuklarımızı benim çocuğum darbeci değil” diyerek tepki gösteren Ferhat Göçer’in annesi Hamide Göçer de darp edilerek ve yerde sürüklenerek gözaltına alındı. 

Polis saldırısı sonucu ismi öğrenilen Hamide Göçer, Nevin Yılmaz ve Melek Çetinkaya’nın yanı sıra toplam 14 kişi gözaltına alındı.(MA)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler