Takip Et

İçerden

Anne ve bebeğine “hücre cezası” verildi!

Tekirdağ Hapishanesi kantininden bebeğinin maması yanlış geldiği için değiştirilmesini isteyen Aynur Gazioğlu’na 2 yaşındaki bebeğiyle birlikte 10 gün hücre cezası verildi

Tekirdağ Hapishanesi kantininden bebeğinin maması yanlış geldiği için değiştirilmesini isteyen Aynur Gazioğlu’na 2 yaşındaki bebeğiyle birlikte 10 gün hücre cezası verildi.

Mezopotamya Ajansında yer alan habere göre, Tekirdağ T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde kalan ve 7 aydır tutuklu bulunan Aynur Gazioğlu, 2 yaşındaki bebeği Furkan için kantinden istediği siparişlerin yanlış gelmesi üzerine gardiyana tepki gösterdi. Gardiyanın kendisiyle tartışması üzerine Gazioğlu’na 10 günlük hücre cezası verildi.

‘Ceza için Bakırköy’e nakledilecek’

Avukatının verdiği bilgiye göre, yanlış getirilen mamaları çocuğunun yemediğini ve değiştirilmesini isteyen Gazioğlu’na gardiyan, “Siz mahkumsunuz seçme hakkınız yok”  şeklinde sözler sarf etti. Gazioğlu ve gardiyan arasında çıkan tartışma sonucunda tutanak tutulduğunu aktaran avukat, daha sonra müvekkiline 10 günlük hücre cezası verildiğini belirtti. Gazioğlu’nun kaldığı cezaevinde hücre olmadığı için İstanbul’da bulunan Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne nakledileceği kararının da olduğu bilgisini paylaşan avukat, cezanın iptali için İnfaz Hakimliği’ne itiraz ettiklerini söyledi.

 

Günün Haberleri

İçerden konulu diğer haberler