Takip Et

Güncel

Ankara’ya alınmayan tutuklu aileleri: Burada kalıp direneceğiz

Kente girişleri engellenen açlık grevindeki tutuklu aileleri ve Barış anneleri saatlerdir Gölbaşı’nda bekletiliyor. Heyette yer alan tutuklu yakını Afife Kartal, “Heyetin girişine izin verilinceye kadar burada kalıp direneceğiz”

Kente girişleri engellenen açlık grevindeki tutuklu aileleri ve Barış anneleri saatlerdir Gölbaşı’nda bekletiliyor. Heyette yer alan tutuklu yakını Afife Kartal, “Heyetin girişine izin verilinceye kadar burada kalıp direneceğiz” dedi.

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle süresi dönüşümsüz açlık grevinde olan tutukluların yakınları ve Barış Annelerinden oluşan 100 kişilik heyetin Ankara’ya girişlerine izin verilmiyor. Açlık grevleriyle ilgili Adalet Bakanlığı ve siyasi partilerle görüşmek için kente gelen heyet, Gölbaşı ilçesinde saatlerdir bekletiliyor.

Tutuklu aileleri direneceğiz

Heyette yer alan tutuklu yakını Afife Kartal, girişlerine izin vermeyen polislerin kendilerine, “Sadece bir grup temsilci kalsın, diğerleri gitsin” dediğini belirtti. Kartal, “Buradaki anneler Diyarbakır’a dönmeyi kabul etmiyor. Polis, ‘Hiçbir anneyi Ankara’ya sokmayacağız, arabalara binin ve gidin’ diyor. Biz bütün heyete izin verilinceye kadar burada kalıp direneceğiz. Sonuna kadar direneceğiz, çocuklarımızı zindanlarda asla yalnız bırakmayacağız. Biz anneyiz. Çocuklarımızın zindanlarda ölmesine izin vermeyeceğiz. Görüşmelerimiz olumlu sonuç alana kadar, buradan ayrılmayacağız. Zindandaki çocuklarımıza müjdeli haberi biz vereceğiz” dedi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler