Takip Et

Güncel

Ankara’da sokak köpekleri zehirlenerek katledildi

Ankara Batıkent’e bağlı Turgut Özal mahallesinde bir parkta yaşayan sokak köpekleri zehirlenerek katledildi

Ankara’da sokak köpekleri zehirlenerek katledildi. Batıkent’in Turgut Özal mahallesinde farklı noktalarda, 13 köpeğin cansız bedeni bulundu. 7 köpeğin kaybolduğu ve 6 köpeğin de tedavi altına alındığı öğrenildi.

Gece mahalle halkının sosyal medya üzerinden olayı duyurması üzerine çok sayıda kişi de Twitter üzerinden tepki gösterdi. Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (Haykonfed) Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Batıkent’de beyaz araçla zehirli et dağıttığı görülen katillerin MOBESE şehir kameralarından bulunması için @AnkaraValiligi @TC_icisleri ve tüm kurumları göreve davet ediyoruz. Çok sayıda hayvan can çekişiyor. Fenalaşan vatandaşlar acile kaldırılıyor” diye kaydetti. 

Olayın yaşandığı bölgeye giden Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Haydar Özkan gece 02.40 civarında Haykonfed ekibi olarak ifade vererek suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı: “İnşallah güvenlik kamerasından görmüş olduğumuz aracın bulunacağını ümit ediyoruz. İnşallah böyle bir vahşet olayı bir daha yaşanmaz. Bu acılar yaşanmaz diyorum. Bu saate kadar destek veren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Devlet yetkililerine ve sosyal medyadan destek olanlara teşekkür ediyoruz. İkinci gelen ihbar da netleşmedi. Bizlerin bu olaylarda çok sağduyulu olmamız lazım. Asıl zanlı olan kişilerin kaçmasına sebep olmayalım.” Özkan, köpekleri zehirleyenleri görenlerin ihbarda bulunmasını da istedi.

Belediye başkanı yavaş: ekipler görevlendirildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal medya hesabı üzerinden, “Büyükşehir Belediyesi, zabıta ve sağlık daire başkanlığını bu vahşetin sorumlularının ortaya çıkarılması ve yasal işlem yapılması için görevlendirilmiştir” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bakanlığımız Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, Ankara Batıkent’teki insanlık dışı olayın sorumlularının bulunması, yasal işlem yapılması için Emniyet güçlerimiz ve Belediye ekiplerimizle çalışmalarını sürdürmektedirler” dedi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler