Takip Et

Emek

Ankara’da sağlık emekçilerinin açıklamasına polis saldırdı

Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi’nde çalışan işçiler, sağlık işkolunda gözükmedikleri için yapılan ayrımcılığa tepki göstermek istedi. Emekçilerin basın açıklamasına izin vermeyen polis, işçileri yerlerde sürükleyerek gözaltına aldı

Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi’nde çalışan işçiler, sağlık işkolunda gözükmedikleri için yapılan ayrımcılığa tepki göstermek istedi. Hasta bakıcı ve temizlik işçilerinin arasında bulunduğu emekçilerin basın açıklamasına izin vermeyen polis, işçileri yerlerde sürükleyerek gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında SES Ankara Şube Eş Başkanı Kubilay Yalçınkaya da bulunuyor.

Gözaltı aracından bir video mesaj gönderen Devrimci Sağlık İş yönetimi kurulu üyesi Mihriban Yıldırım şöyle konuştu:

“Şu an gördüğünüz gibi gözaltı aracındayız. Taleplerimiz çok netti. Öncelikle sağlık emekçilerinin taleplerine yanıt üretilmesini istedik. Temizlik işçisi, hasta bakıcısı arkadaşlarımız Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemelerden yararlanamıyorlar. Bu arkadaşlarımız ayrımcılığa uğruyor. Ayrımcılıkla virüsü yenemezsiniz, hepimiz sağlık emekçisiyiz, sağlık çalışanlarının taleplerine kulak verin.”

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler