Takip Et

Güncel

Ankara’da mekan sahibinden çalışanlara ‘neden ayağa kalkmadınız’ tokadı

Meydan Beşiktaş’ta kadın çalışanın mal sahibi tarafından darbedildiği görüntüler yayımlandı. Mal sahibinin ‘Ben gelince neden ayağa kalkmadınız’ dediği iddia edildi.

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan ‘Meydan Beşiktaş’ta çalışan Gaye Akıl isimli kadın,  mal sahibi Şahin Şeker’in kendisine ve bir erkek çalışana şiddet uyguladığını açıkladı ve görüntü yayınladı. Şikayetçi olduğunu açıklayan Akıl, kamuoyundan destek istedi.

Meydan Beşiktaş’ın mal sahibi Şahin Şeker’in, müşterilerin giriş yaptığı bölgede çalışan personellerini ‘Ben gelince neden ayağa kalkmadınız’ diyerek darbettiği iddia edildi.

Meydan Beşiktaş’ta Dorock XL adına çalışan Gaye Akıl isimli çalışan yaşananları sosyal medya hesabından paylaştı. Mal sahibi tarafından darbedildiğini belirten Akıl, savcılıktan bir dönüş beklediğine vurgu yaptı. 

Gaye Akıl darp olayının görüntülerini de yayımladı.

DOROCK XL: Markamızı alandan çektik

Görüntülerin yayınlanmasının ardından bir açıklama yapan Dorock XL, darp olayını gerçekleştiren Şahin Şeker’in, Beşiktaş Dorock XL markasının kullandığı otopark alanın mal sahibi olduğuna dikkat çekti. Açıklamada, “Şahin Şeker, Dorock XL çalışanını darp etmiştir. Dorock XL markası Gaye Hanımı’ın en başından beri yanında yer almıştır ve markasını aynı gece alandan çekmiştir.” denildi.

Darbedilen Gaye Akıl da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Küçük bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek istiyorum. Yaklaşık 5 yıldır  Dorock XL markasıyla çalışıyorum. Olayın yaşandığı andan itibaren  Dorock XL yönetimi hep yanımda oldu ve sırf bu olaydan dolayı olay gecesi marka adını Meydan Beşiktaş’tan çekti.”

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat: Gaye Akıl’ın yanındayız

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat olayla ilgil Twitter hesabından açıklama yaptı.

Akpolat, “Sevgili Gaye Akıl’ın yanındayız. Sürecin takipçisi olacağız ve Beşiktaş’ta kadına yönelik şiddete asla göz yummayacağız. Gaye hanımı belediyemizde misafir etmek isterim” mesajını paylaştı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler