Takip Et

Güncel

Ankara’da Halkevlerine baskın

Ankara’da Tuzluçayır, Keçiören, Eryaman, İlker ve daha önce ‘izinsiz eğitim-öğretim faaliyeti yürütmek’ gerekçesiyle mühürlenen Mutlu Halkevi şubelerine baskın düzenlendi. Şubelerde yapılan aramalarda  Halkevleri Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinin katılmasına ise izin verilmedi

Ankara’da Tuzluçayır, Keçiören, Eryaman, İlker ve daha önce ‘izinsiz eğitim-öğretim faaliyeti yürütmek’ gerekçesiyle mühürlenen Mutlu Halkevi şubelerine baskın düzenlendi. Şubelerde yapılan aramalarda  Halkevleri Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinin katılmasına ise izin verilmedi. Polis ayrıca evlerinde arama yaptığı Mutlu, Tuzluçayır, Keçiören ve Eryaman Halkevi şube başkanlarını da gözaltına aldı.

Polis baskınlara ilişkin herhangi bir bilgi  vermezken, Halkevleri operasyonlara ilişkin açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada “Ancak biliyoruz ki; Halkevleri’nin muhalif kimliğidir bu soruşturmanın nedeni. Bu soruşturmanın nedeni hukuksuz mühürlemelere rağmen halkın hakları mücadelesinin kesintisiz devam etmesidir. Krizin faturasının halka ödetilmek istenmesinin karşısında buna karşı çıkmamızdır. Bugün hesap vermeyip bundan rahatsız olanlar Halkevleri’ni susturmaya çalışmaktadır. Rahatsız etmeye devam edeceğiz. Halkevleri’ni susturamayacaksınız!” ifadelerine yer verildi.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler