Takip Et

Güncel

Ankara’da bulunan 10 Ekim anıtına saldırı

10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı’nda IŞİD’in bombalı saldırısı sonucu hayatını kaybeden 103 kişinin isimlerinin bulunduğu sembolik anıta saldırıda bulunuldu

Ankara Tren Garı önündeki sembolik 10 Ekim Anıtı’na, Milli Türk Talebe Birliği tarafından saldırı oldu
IŞİD’in 10 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirdiği bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden 103 kişinin isimlerinin bulunduğu sembolik 10 Ekim Anıtı’na saldırı oldu.  10 Ekim Anıtı’na saldıran Milli Türk Talebe Birliği olduğu öğrenildi. Anıt üzerine isimlerini ve kaşelerini basan saldırganlar, anıtta ciddi tahribat yaratıp çarpı işareti koyarak, Türk Bayrağı resmini çizdi.
Konuyla ilgili açıklama yapan 10 Ekim-Der Eşbaşkanı avukat Mehtap Sakinci Coşgun,  anıta defalarca saldırı olduğunu söyleyerek, ilk defa saldırıyı düzenleyenlerin kim olduğunu öğrendiklerini belirtti. Saldırının anıta dönük bugüne kadar yapılan en kapsamlı saldırı olduğunu dile getiren Coşgun, “Bundan önce anıta kısmi zararlar vermişlerdi. Şu an yapılan şey anıtı tamamen işlevsiz hale getirmeye yönelik ve ilk defa muhatap biliyoruz; Milli Türk Talebe Birliği.
İnanılmaz üzgün ve öfkeliyiz
Anıtın üzerine yazılan yazılara dikkat çeken Coşgun, “Ötekileştiren ve hedef gösteren, orada hayatını kaybedenleri terörize eden bir yaklaşım bu. 30 Ekim’de kitlesel bir protestoya dönüştürmek istiyoruz. İnanılmaz üzgün ve öfkeliyiz. Artık anıta saldırılar aleni, kendisini de ifşa edecek şekilde. Bundan sonra anıtla yapılacak en ufak bir saldırıya tahammülümüz yok. Gereken hukuki yollara başvurup suç duyurusunda bulunacağız. Bu vandallıktır. Asla geri adım atmayacağız” dedi.
(MA’dan derlenmiştir)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler