Takip Et

Güncel

Ankara’da 65 yaş üstü ücretsiz toplu taşıma uygulaması askıya alındı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, 65 yaş üstü için uygulanan toplu taşımada ücretsiz ulaşımın Ankara’da askıya alındığını açıkladı.

ABB tarafından yapılan açıklamada, “Salgın kapsamında Sağlık Bakanlığı ve devletimizin tüm kademeleri tarafından ısrarla evde kalınması ve toplu halde bulunmaların önlenmesi talep edilmesine rağmen Ankara’da 65 yaş üstü vatandaşlarımızın yoğun olarak toplu taşımayı kullanmaya devam ettikleri gözlenmektedir. Nitekim 20.03.2020 tarihinde Ankara’da 65 yaş üstü 36630 vatandaşımızın raylı sistemler ve otobüsler ile toplu taşımayı ücretsiz kullandığı tespit edilmiştir. Toplu taşımdan ücretsiz yararlanma hakkının toplu taşımı artırdığı anlaşılmış olup bu durumun salgın riskini arttırdığı değerlendirilmektedir” ifadeleri yer aldı.

Açıklamayı sosyal medya hesabından paylaşan Yavaş, “Kıymetli hemşehrilerim, 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarımızdan ücretsiz yararlanması uygulaması kentimizde geçici olarak askıya alınmıştır. Torunlarınızın talepleriyle bu önlemi aldık. Sevgili büyüklerimiz, sizi seviyor ve güvende olmanızı istiyoruz” dedi. (MA)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler