Takip Et

Güncel

Ankara ve Bursa’da yapılan polis baskınlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı

Ankara ve Bursa’da bu sabah saatlerinde yapılan polis baskınlarında bir çok kişi gözaltına alındı. Bursa’da ki baskınlarda gözaltına alınanların Devrimci Parti üyesi oldukları belirtildi

Ankara ve Bursa’da bu sabah saatlerinde yapılan polis baskınlarında bir çok kişi gözaltına alındı. Ankara’da Yapılan baskınlarda Ethem Sarısülük’ün evi de basılırken, Bursa’da yapılan ev baskınlarında ise 5 Devrimci Parti üyesi gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyon kapsamında, sabah saatlerinde Ankara’da birçok eve polis baskını gerçekleşti.Gezi direnişi sırasında Ankara Kızılay’da polis tarafından vurularak öldürülen Ethem Sarısülük’ün evine de polis baskını düzenlendiği öğrenildi. Ethem Sarısülük’ün kardeşi İkrar Sarısülük, Twitter’dan yaptığı açıklamada polislerin evde arama yaptığını ve ağabeyi Mustafa Sarısülük’ü aradıklarını söyledi. Ankara’da yapılan baskınlarda Aslı Bayramoğlu ve Heval Elçi isimli iki kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Bursa’da bu sabah yapılan baskınlarda ise Devrimci Parti üyeleri, Enescan Tekin, Zeynep Özçelik, Rabia Dönmez, Ercan Deyerli, Özgür Selçuk gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar  Bursa Emniyetinde tutuluyor.

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler