Connect with us

Kadın

Ankara Kadın Platformu’ndan Efrin saldırısına tepki

Ankara Kadın Platformu, Efrin saldırısına tepki göstererek, “Birlikte yaşayabileceğimiz bir dünya için erkek savaş politikalarına direnmeye devam edeceğiz.” dedi

Ankara Kadın Platformu, Efrin saldırısına tepki göstererek, “Sürekli kışkırtılan erkek egemenliğine, baskılara ve savaş politikalarına karşı mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Bu suça ortak olmayacağız” dedi.

Ankara Kadın Platformu üyeleri, Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Basın açıklamasını okuyan Ayla Yılmaz, “Türkiye’nin çıkarlarını kendi kişisel iktidarına indirgeyen AKP- Saray iktidarı faşizmi kurumsallaştırma politikalarını sürdürmek için büyük bir algı operasyonu ile milliyetçi histeriyi coşturmaya çalışıyor. İç ve dış politikada yaşadığı sıkışmışlığı aşmak ve kendi ittifak blokunu sağlam tutmak gayretiyle Efrîn’i işgal etme halkları düşmanlaştırarak Kürt karşıtı söylemleriyle milliyetçi ve ırkçı kesimi konsolide etmeye çalışıyor” dedi.

“Barış talebinden asla vazgeçmeyeceğiz”

Medyada algı operasyonu yapıldığını belirten Yılmaz, “Savaş kadınlar ve çocuklar için açlık, yoksulluk, taciz, tecavüz ve ölümdür. Savaş insanlık suçudur. Savaş karşıtı olmaktan, barışı talep etmekten vazgeçmiyoruz, tüm baskılara, gözaltılara ve tutuklamalara rağmen bu suça ortak olmayacağız. Barış talebinden asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

Yılmaz açıklamada son olarak, “ Bizi bu saldırgan kalabalıklar üzerinden hizaya getirmeye çalışan anti- demokratik, faşist saldırılara asla izin vermeyeceğiz. Bu topraklarda halkların barış içinde eşit ve özgürce tüm farklılıklarına rağmen bir arada birlikte yaşayabileceğimiz bir dünya için erkek savaş politikalarına direnmeye devam edeceğiz.”

 

 

Günün Haberleri

More in Kadın