Takip Et

Güncel

Ankara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda taciz iddiası

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ankara İl Müdürü Bestami Erkoç hakkında kadın çalışanları taciz ettiği iddia edildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ankara İl Müdürü Bestami Erkoç hakkında kadın çalışanları taciz ettiği iddia edildi. Bakanlığın çocuk evinde yaşanan taciz iddialarına ilişkin soruşturma başlatılırken olay CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır tarafından Meclis gündemine taşındı.

Birgün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre, Erkoç’un bakım elemanı olarak çalışan bir kadına bir dernekte buluşmak istediği ve bu yönlü mesajlar attığı iddia edilirken kadın çalışan bu mesajların ardından şikâyetçi oldu ve konuyla ilgili Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nca soruşturma açıldığı bildirildi.

Kadınlara sözlü ve fiziksel taciz!

Erkoç’un kurumda çalışan diğer kadınları da taciz ettiği, Bakanlığın çocuk evlerinde çalışan yedi kadına sözlü ve fiziksel tacizde bulunduğu, bu çalışanların da şikayetçi olduğu belirtildi.

CHP soru önergesi verdi

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, taciz iddialarına ilişkin önergesinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümret Selçuk’a şu soruları yöneltti:

“Geçtiğimiz dönemlerde Bakan olarak görev yapan Sema Ramazanoğlu’nun, Ensar Vakfı’ndaki taciz olaylarına ilişkin ‘bir kereden bir şey olmaz’ ifadesi, bu çirkin olayın gerçekleşmesi için cesaret verici bir unsur olmuş mudur? Bu gibi son derece çirkin olayların yaşanmamasına ilişkin Bakanlığınızca ne gibi tedbirler almaktadır?”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler