Takip Et

Güncel

Amedspor’un gelirlerine el konuldu

Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, maçların oynandığı stadın kira bedeli ödemediği gerekçesiyle Amedspor’un gelirlerine icra yoluyla el koydu

Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün, Diyarbakır Stadı’nda oynadığı maçların kira bedeli ödemediği için Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nün gelirlerine icra yoluyla el koyduğu belirtildi. Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Amedspor Kulübü, stadın kira bedeli ödenmediği gerekçesiyle Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce kulüplerine icra gönderilerek kulüp gelirlerine el konulduğunu duyurdu. Açıklamada, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün, bu davranışıyla Fenerbahçe’den sonra bünyesinde en çok lisanslı sporcu bulunduran ve yaptığı çalışmalarla kentte yaşayan binlerce genci spora yönlendirmeyi başaran Amedspor’a yardımcı olup yükünü hafifletmek yerine gönderdiği icrayla kulübü çok zor durumda bıraktığı ifade edildi.  

‘Benzer bir durum yok’

“Baktığımız zaman başka bir kentte gençlik ve spor il müdürlüklerinin kentlerindeki kulüplere böylesi ağır bir yaptırım uygulandığına dair benzeri bir durum görülmemektedir” denilen açıklamada, “2 milyon nüfuslu Diyarbakır ilimizi en üst ligde temsil eden kulübümüze icra göndermek işimizi kolaylaştırmadığı gibi oldukça zorlaştırmaktadır. Devletin vatandaştan aldığı vergilerle yapılan bu stadın var olma amacının kent insanını spora teşvik etmek ve kent sporunu geliştirmek olduğunu bilinmesini istiyoruz. Kentlerin spor organizasyonundan sorumlu olan kurumların çalışma şeklinde ve özünde bu vardır. Pratiğinin de böyle olması gerekmektedir. Kulübümüzün de birçok spor kulübü gibi maalesef ödeme yapmakta zorlandığı bir gerçektir. Ancak bilinsin ki Amedspor olarak geçmişte olduğu gibi er ya da geç ödemenin yapılacağını belirtiyoruz” diye belirtildi. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler