Takip Et

Güncel

Amedspor’dan Soylu açıklaması: Kriminalize eden ve yalnızlaştırmaya yönelik beyanlardır

Amedspor Başkanı Kılavuz, İçişleri Bakanı Soylu’nun “Cemil Bayık Amedspor’a oradan buradan ayda 400-500 bin lira para bulun diye talimat veriyor” açıklamasına ilişkin açıklama yaptı

Amedspor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarının, kulüplerini kriminalize eden ve yalnızlaştırmaya yönelik olduğunu açıkladı.

Amedspor Başkanı Kılavuz, İçişleri Bakanı Soylu’nun “Cemil Bayık Amedspor’a oradan buradan ayda 400-500 bin lira para bulun diye talimat veriyor” açıklamasına “İçişleri Bakanı’nın kulübümüzü kriminalize eden ve yalnızlaştırmaya yönelik bulduğumuz beyanlarını, Amedspor üzerinde gelişecek olumsuzluklarda sorumlu ve sorunlu buluyoruz” yanıtını verdi.

Klavuz, Amedspor’un daha önce kazandığı kupaları sergileyerek konuşmasına başladı. Kılavuz, Amedspor’un büyük zorluklara rağmen evrensel barışa hizmet eden bir sistemle götürmeye çalıştıklarını söyledi.

“Faaliyetlerimizin büyük bölümü ise dezavantajlı ve yoksul nüfusa yöneliktir”

Futbol A Takımının Türkiye’nin her bölgesinden futbolcuları bünyesinde barındırdığını söyleyen Kılavuz, “Özellikle futbol alt yapı, engelli basket ve kadın futbol olmak üzere amatör spor alanlarında aktif çalışmaktadır. Tüm faaliyet alanlarımızda binlerce genç sportif etkinlere katılmaktadır. Faaliyetlerimizin büyük bölümü ise dezavantajlı ve yoksul nüfusa yöneliktir” dedi.Amedspor’un tüm zorluklara rağmen değerli hizmetleri yürütürken, sporu evrensel barışa hizmet eden etkinlikler bütünü olarak tanımladığını ifade eden Kılavuz, kulüplerinin birçok “Fair Play” ödülü de bulunduğunu hatırlatarak, “Amedspor sportif faaliyetlerini yürütürken tüm baskıcı ve ötekileştiren yaklaşımlara rağmen inatla bütünlükçü bir anlayışla hareket etmektedir” dedi.

“Açıklamayı hayretle izledik”

Taraftar yasaklarını yargıya taşıyarak lehte sonuçlanan mahkeme kararına rağmen, İçişleri Bakanlığı’na bağlı güvenlik kurullarınca bu yasaklamanın devam ettirildiğine vurgu yapan Kılavuz, “Burada sayısını belirtmekte zorlanacak kadar çok sayıda baskılar yetmezmiş gibi; dün İçişleri Bakanı’nın açıklamasıyla şaşkınlık ve üzüntü yaşadık. Açıklamayı hayretle izledik. Amedspor Kulübü diğer kulüpler gibi her yıl düzenli olarak Ulusal Kulüp Lisansı almaya hak kazanmıştır. Bu lisans sportif, altyapı, personel, hukuki ve özellikle Mali Kriterlere ilişkindir. Kulübümüz ülkemizde özellikle mali anlamda en şeffaf kulüplerin başında yer almakta ve tüm mali hareketlerimiz yeminli mali müşavir raporuyla belgelidir. Bu da rapor halinde Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirilmektedir” diye konuştu.

Kulübümüzün her zaman denetime açık

Kılavuz, “Tek bir olumsuz husus ile isnat edilemeyeceği tespit edilmiştir. Bu konuda kulübümüzün her zaman denetime açık olduğunu da belirtmek isteriz. İçişleri Bakanı’nın kulübümüzü kriminalize eden ve yalnızlaştırmaya yönelik bulduğumuz beyanlarını, Amedspor üzerinde gelişecek olumsuzluklarda (deplasmanda yaşanacak taraftar olayları, hakem temsilci vs. yaklaşımlarında ) sorumlu ve sorunlu buluyoruz” dedi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler