Takip Et

Güncel

Amedspor PFDK’ye sevk edildi

Amedspor ile takım futbolcusu Mansur Çalar, Hekimoğlu Trabzon karşılaşması nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)’ye sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), geçen hafta sonu Diyarbakır’da Hekimoğlu Trabzon ile karşılaşan Amedspor ve takım oyuncusu Mansur Çalar’ı, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk etti. Sevk edilme kararı, “çirkin ve kötü tezahürat” ile “sportmenliğe aykırı hareket” iddiasıyla alındı. 

TFF’nin Amedspor ve Mansur Çalar’ı PFDK’ye sevk etme gerekçesi şöyle: “Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nün 02.02.2020 tarihinde oynanan Amed Sportif Faaliyetler-Hekimoğlu Trabzon TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki ‘çirkin ve kötü tezahüratı’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve ‘saha olayları’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine,

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü futbolcusu Mansur Çalar’ın aynı müsabakadaki ‘sportmenliğe aykırı hareketi’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca ve ‘saldırısı’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 44. maddesi uyarınca 03.02.2020 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

13 maça kadar men cezası 

Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesinde 1 ile 3 maçtan men cezası, 44. maddesinde ise 5 ile 10 maçtan men cezası uygulanırken, Amedspor’un sevk edildiği maddeler ise para cezası ve seyircisiz maç cezalarını kapsıyor. 

Amedspor Kulüp avukatlarının TFF’nin kararına itirazda bulunacağı belirtildi.

Çalar’a daha önce 20 maç ceza verilmişti

PFDK, Mart 2019’da oynanan Sakaryaspor maçında rakip takım oyuncularını elindeki kesici aletle yaralamak iddiasıyla suçlanan Amedsporlu Mansur Çalar’a sürekli hak mahrumiyeti cezası vererek futboldan ömür boyu men etmişti. Tahkim Kurulu da Çalar’a verilen sürekli hak mahrumiyeti cezasını kaldırarak 20 maç men cezasına çevirmişti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler