Takip Et

Güncel

Amed Emek ve Demokrasi Platformu’nun düzenlediği mitingde “savaş” kelimesine yasak

Amed Emek ve Demokrasi Platformu’nun düzenlediği miting başladı. Miting alanına “savaş” karşıtı pankartları almayan polis, “savaş” kelimesini pankartlardan bıçakla kestirdi.

Amed Emek ve Demokrasi Platformu, “Toplumsal barış ve insanca yaşam için demokrasiyi inşa edelim” şiarıyla Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda düzenlediği bölge mitingi başladı. “Kayyum atayarak, ihraç ederek, açığa alarak bizi susturamazsınız”, “Savaşı karşı barış” ve “Halkın bütçesini savaşa peşkeş çektirmeyeceğiz” pankartları ise içeriye alınmadı. “Savaşa, faize, israfa değil, emekçiye bütçe” pankartındaki “savaş” kelimesi bıçakla kesilerek miting alanına alınmasına izin verildi.

“Belirlenen sloganların dışına çıkmayın”

Farklı iş kollarında örgütlü emekçiler, “Bijî berxwedana Rojava, bijî berxwedana kedkaran” sloganıyla alana farklı iki koldan girdi. Siyasi partilerin de destek verdiği mitinge, 14 bölge ilinden de katılım sağlandı. “Direne direne kazanacağız” sloganın yükseldiği mitingde tertip komitesini sık sık “Belirlenen sloganların dışına çıkmayın” uyarısında bulunan polisler, ses cihazının başına oturdu.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz ve Keskin Bayındır’ın katıldığı miting, saygı duruşuyla başladı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler