Takip Et

Güncel

Ambulans şoförü Rabia Naz’la ilgili ifadesini değiştirdi

Giresun Eynesil’de şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan’ı hastaneye götüren ambulans şoförünün de ifadesini değiştirdiği ortaya çıktı

Başta Rabia Naz Vatan olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerini araştırmak için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu üyesi milletvekillerine gönderilen soruşturma dosyasına göre olaya müdahale eden ambulans şoförü, baba Şaban Vatan’ın “detayları” sormasının ardından ifade değiştirdi.

BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre, soruşturma dosyasında Rabia Naz’ı hastaneye götüren ambulans şoförü olarak bulunan Mehmet Yetim, olay günü verdiği ifadesinde, “Çocuğu olay yerinde ilk gördüğüm zaman herhangi bir kan izi yoktu ama çocuğun saçından ayağına kadar her tarafına hızar tozu bulaşmıştı” dedi. Bu ifadeden bir süre sonra baba Şaban Vatan, şoför Yetim ile bir araya geldi. Rabia Naz’ın olay yerine yakın metruk bir binada kızının görüldüğünü hatırlatan Baba Vatan, şoför Yetim’i buraya götürerek yerdeki tozları gösterdi ve benzeyip benzemediğini sordu.

Yetim, bunun üzerine ifadesini değiştirerek, “Çocuğun her tarafı toz içerisindeymiş gibi anlaşılacak sözlerim doğru değildi. Abarttım. Sohbet ağzıyla ifade verdim. Bu şekilde bir ifade verdiğim için pişmanım. Aslında çocuğun saçlarında çok küçük toz parçaları vardı” dedi.

Amca Muhammet Vatan ise ifadesinde hastaneye getirildikten, yaklaşık iki saat sonra ölüm haberini aldıklarını bildirerek, “Savcı ölüm haberini verdikten sonra beni morga aldı. Araba çarptığını söyledim ama bana ‘Bulgularımıza göre düştü’ dedi” şeklinde ifade verdi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler