Takip Et

Güncel

Altaylı’dan Hürriyet’e mazbata tepkisi: Kendinize gazete demeyin. Gazete misiniz, deve kuşu mu?

Fatih Altaylı yazılarını kaleme aldığı köşesinde Hürriyet Gazetesi’nin İmamoğlu’na verilen mazbatanın haberini yapmadığı için eleştirilerde bulundu

Fatih Altaylı, “Gazete mi, devekuşu mu” başlığıyla yayımlanan yazısında Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı Ekrem İmamoğlu’na verilen mazbatayı haberleştirmeyen Hürriyet gazetesine tepki gösterdi. ‘Kendinize gazete demeyin’ ifadelerini kullanan Altaylı yazısında şu ifadelere yer verdi:

İster İmamoğlu’ndan yana olsun, ister karşısında olsun.Günün hatta günlerin olayı bu.Televizyonlar canlı yayında, internet ortamı yıkılıyor, sosyal medya meseleye kilitlenmiş. Meseleye ilgisiz olan kim dersiniz?

Bir gazete.

Bir zamanlar Türkiye’nin en büyük, en önemli gazetesi olan Hürriyet.Hürriyet’in internet sitesinde yukarıda 5, aşağıda 15 manşet haber var.Bir tekinde bile İmamoğlu’nun mazbatayı almaya gitmesi yok. Sadece minicik bir kutu, ‘İmamoğlu mazbata almaya çağrıldı’ diye birkaç santimetrekarelik bir minik haber.Onu da koymak pek içlerinden gelmemiş belli ki ama o kadarını da yapamamışlar.

Yazıktır, ayıptır yahu.

O koskoca gazeteyi 1 milyar dolar verip çöpe çevirmek için mi aldınız?Sizden muhalefet yapmanızı bekleyen yok. Rahat olun.Ama en azından İstanbul’da milletin haftalardır merak ettiği sonucu da veriverin be kardeşim.Siz yazmayınca mazbata verilmemiş olacak mı zannediyorsunuz?

Gazete misiniz, devekuşu mu?

Bari bundan sonra adınıza ‘Gazete’ demeyin.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler