Takip Et

Emek

Alev Şahin’e gözaltında işkence ve tehdit

İşe iade talebiyle bir yıldır oturma eylemi yapan Alev Şahin, gözaltında polisler tarafından işkence gördüğünü ve tehdit edildiğini söyledi

KHK ile ihraç edilen ve bir yıldır oturma eylemi yapan mimar Alev Şahin önceki gün gözaltına alınmıştı. Şahin, gözaltında polisler tarafından işkence gördüğünü ve tehdit edildiğini söyledi.

Düzce’de bir yıldır oturma eylemi yapan direnişçi mimar Alev Şahin, gözaltında işkence ve tehdit gördü. Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Şahin, “Saatlerce susuz bıraktılar, arabalarda mehter marşı dinlettiler, hakaret ettiler” dedi.

Savcılıkta ifadesinin ardından serbest bırakılan Şahin, “Bir kadını onlarca polisin bekleyip gözaltına alması acizliklerini gösteriyor. Yoksa beni korumak için gelmiyorlar” dedi.

Şahin, avukatıyla görüşmesinin de engellendiğini belirterek, “İşimi geri istiyorum dedim provokasyona, saldırıya uğradım. İşimi geri istiyorum dedim gözaltına alındım. İşimi geri istemekten nasıl vazgeçerim, bu kadar haksızlığa nasıl susarım, bu kadar zulmü nasıl kabul ederim? Vazgeçmeyeceğim” dedi.

 

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler