Connect with us

Güncel

Aldar Xelil: Kürt gençleri Efrin’e akmalı

TEV-DEM Yürütme Kurulu Eşbaşkanı Aldar Xelil Türkiye’nin Efrin’e yönelik başlattığı harekata ilişkin açıklama yaptı

Demokratik Toplum Hareketi (TEV-DEM), Türkiye’nin Efrin’e yönelik başlattığı harekata karşı acil seferberlik çağrısı yaptı.

ANHA’ya konuşan TEV-DEM Yürütme Kurulu Eşbaşkanı Aldar Xelil’in yaptığı açıklamada Kürdistan halklarını YPG ve YPJ saflarına katılmaya çağırdı.

Aldar Xelil şu ifadeleri kulandı: “Normalde savaş kararını genel kurmaylık açıklar. Ama Efrin’e saldırı kararını Erdoğan açıkladı. İlanın Erdoğan tarafından yapılmış olması, savaş planının kapsamını gösteriyor. Aslında bu DAİŞ’in yenilgisinin öcünü almaktır. Suriye’de yaşadığı yenilginin acısını çıkarmaya çalışıyor.

Biz buradan tüm halkımıza, dünya halklarına eylemlerini büyütmesini, alanlarını çımasını ve efrin’in yalnız olmadığını göstermesini istiyoruz. Efrin’in yalnız olmadığını herkese göstermemiz gerekir. Efrin kazanacaktır. Bu kazanım Demokratik Ulus’un başarısı olacaktır. Halkımız topraklarına sonuna kadar sahip çıkacaktır. Kimse Efrin’i erdoğana bırakmayacak bu böyle bilinmeli.

Kürt gençleri yönünü Efrin’e dönmeli. Tüm gençler bugün birer YPG-YPJ savaşçısı olmalı. Herkes direniş cephesini güçlendirmeli. Dünyanın neresinde olursa olsun tüm Kürt gençleri bugün yönünü Efrin’e dönmeli.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel