Takip Et

Güncel

Akşener’den AKP’ye Game Of Thrones göndermesi: ‘Winter is Coming’

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Meclis’te haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.AKP’ye uyarılarda bulunan Akşener, AKP için kış geliyor, Winter is coming ifadelerini kullandı

Haftalık Meclis toplantısında gündemi değerlendiren İYİ Parti Lideri Meral Akşener, AKP’ye uyarılarda bulunarak “ben bunlara kulak asmam diyorsanız bilin ki Türk milleti çaresiz değildir. AK Parti için o malum beste çalışıyor, kış geliyor, yani Winter is coming. Aslında ben giderayak milletle helalleşmesi için atmaları gereken adam için söyledim.” diye konuştu.

Hukuk Düzeni Olmadan Ekonomi Düzelmez

Türkiye’nin karşı karşı ekonomik problemlere de değinen Akşener şunları kaydetti: “Ekonomi artık dikiş tutmaz hale geldi. Ülkemiz tarihinin en ağır krizlerinden biri ile karşı karşıya. Öğünler eksilip lokmalar küçülüyor. Köprüde kendini yakanlar, okulda açlıktan düşüp bayılanlar var bu ülkede. Bu arada Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 1 yılını doldurdu. İhtiyaç kredilerinde yıllık faiz oranı yüzde 17,3’ten yüzde 26’ya yükseldi. Konut kredilerinde de durum aynı. İnşaat ve otomotiv sektörleri kan ağlıyor. Ekonomi adalet, demokrasi, hukuk, düzgün bir devlet yönetimi ister. Yoksa ekonomi düzelmez.”

Kış Geliyor

Duble yol yaptınız diye ebediyen sizi iktidarda mı tutacağız. Masallar ve rakamlar milletin karnını doyurmuyor Sayın Erdoğan diyen Akşener Türkiye’de artık bir yeni dönemin başladığını belirterek ” Artık kış geliyor yani Winter is coming sayın Erdoğan. Çoğu gitti azı kaldı diyorum. Durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Türk milleti bizden çözüm bekliyor. Hastanede sıra bekleyenler çözüm bekliyor. Her sabah omzumda yükle uyanıyorum. Hiç merak etmeyin, ya çözeceğiz, ya çözeceğiz. Türkiye’nin tüm kronik sorunlarını çözeceğiz. Biz topyekûn bir gelişme vadediyoruz. Türk bankalarını mevduatlarla dolup taştığı bir ekonomi vadediyoruz” ifadelerinde bulundu.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler