Connect with us

Güncel

‘AKP’nin oyları arttı’ diyen Selvi yalan söylemiş

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, Efrin işgal girişimi nedeniyle AKP’nin oy oranında artış olduğunu iddia eden Abdulkadir Selvi’yi yalanladı

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, geçtiğimiz günlerde yazdığı bir yazıda Efrin işgal girişimi sebebiyle AKP oylarının arttığını ifade etmişti.

Habertürk yazarı Sevilay Yılman bugün yazdığı yazısında, böyle bir anketin olmadığını Selvi’nin “iktidara yaranmak” için böyle bir yazı yazmış olabileceğini belirtti.

Yılman yazısında şu ifadelere yer verdi;

“İktidara yakın anket şirketlerinden birkaçını, sonra da iktidara yakın birkaç kritik ismi aradım. Merak ettim Selvi’nin bahsini ettiği anketlerde Afrin’in AK Parti’nin oy oranını artırdığı sonucuna vardıran sualin ne olduğunu. Ve öğrendim ki ne Cumhurbaşkanı’nın, ne Başbakan’ın, ne de AK Parti’deki herhangi bir siyasinin sözü edilen anketten haberi yok” diyen Yılman, “Yapılan anketler var ama hiçbirinde, ‘Afrin operasyonu dolayısıyla AK Parti’nin oyunda artış var mı yok mu?’yu öğrenmek için yöneltilen bir soru yok. Ve dolayısıyla böyle bir çıkarım da yok! Bu işlerle özellikle muhatap olan bir kaynağıma göre bu çıkarım Abdülkadir Selvi’nin iktidara yaranma, hoş görünme maksadıyla yaptığı işgüzarlıktan başka bir şey değil. Bence de durum aynen kaynağımın dediği gibi”

 

 

Günün Haberleri

More in Güncel