Takip Et

Güncel

AKP’nin Öcalan trafiği sürüyor: Osman Öcalan TRT yayınında

PKK Lideri Abdullah Öcalan’nın kardeşi TRT Kurdi yayınına çıkarıldı. Ağabeyinin mektubunu değerlendiren Öcalan, CHP’yi eleştirerek Kürtlerin ağabeyini dinleyeceklerini ifade etti

 Osman Öcalan TRT Kurdi’de katıldığı programda ağabeyi Abdullah Öcalan’ın seçim çağrısını yeniledi. TRT Kurdi’de yapılan haberde konuşan Osman Öcalan, “Ekrem İmamoğlu ciddi bir mesaj vermedi Kürtler için. Elinden geldiğince Kürtlerden kaçtı ve kendini onlardan bağımsız tutmaya çalıştı. Kürtler için CHP’nin hiçbir projesi yoktur” dedi.

Kandil Meşruiyetini Kaybetmiştir’

“CHP Kürtlere yakın olmadı. Kürtleri ciddiye almadılar ve hesaba dahi katmadılar” diyen Osman Öcalan, CHP’yi eleştirdi ve Kürtlerin Abdullah Öcalan’ı dinleyeceklerini iddia etti. Öcalan, “Kürtler, Türkiye’den ayrılmak istemiyor ve kesinlikle düşman değiliz ne Türkiye ye ne de Türklere. Türkiye iyi bir yer güzel bir yer. Bizim isteğimiz hep birlikte güzel bir yaşam sürmek. Kürtler bu seçimde kesinlikle aktör olmalı” diye konuştu.

Kandil’in kendi meşruyetini kaybettiğini dile getiren Osman Öcalan “Kürtler adına işler yapılıyor. Cemil Bayık ve arkadaşları Öcalan’ın bir çok defa doğruluğunu bir kenara bırakıp reddettiler ve kendi meşruyetlerini çıkmaza soktular. Onun için diyorum ki bu kesinlikle bir başkaldırış ve kesinlikle meşru değildir. Ve söyledikleri iyi de olsa kötüde olsa kesin olarak meşru değildir. Ve Kürtleri hiçe sayamaz. Konuşmamızda da söyledim biz Öcalan’ı tanıyoruz. Her daim Kürtler Öcalan’ın söylediklerini her şeyden daha çok önemsiyor” ifadelerini kullanıyor. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler