Takip Et

Güncel

‘AKP’nin çekirdek oyu yüzde 30’un altında’

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AKP’nin hali hazırdaki oyunun yüzde 30’un altında olduğunu belirtip, “17 yıllık tarihinden bu yana çekirdek oyunun en düşük olduğu noktada” kaydetti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde CHP ile AKP arasında oluşan yüzde 9’luk puan farkını bilen kamuoyu araştırma şirketi KONDA’nın genel müdürü Bekir Ağırdır, AKP’nin güncel oy oranına ilişkin açıklamalarda bulundu.

T24’te Murat Sabuncu’nun sorularını yanıtlayan Ağırdır, “AK Parti 17 yıllık tarihinden bu yana çekirdek oyunun en düşük olduğu noktada. AK Parti’nin oyu şu anda 30’un altında” değerlendirmesinde bulundu.

İktidar blokunda AKP’nin etkisinin azaldığını, MHP’nin etkisinin göreceli olarak arttığını ifade eden Ağırdır, İYİ Parti’nin ise varlığını sürdüreceğini belirtti.

ORC Araştırma Şirketi de geçtiğimiz gün paylaştığı anketinde “Bu pazar milletvekili genel seçimi olsa, hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna seçmenlerin yüzde 30,6’sının “AK Parti” yanıtı verdiğini bildirmişti.

Kamuoyu araştırma şirketinin anketinde eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın parti kurması halinde oy verebileceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 11,6 olarak belirlenmişti

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler