Takip Et

Güncel

AKP’li Yeneroğlu: Kavala’yla ilgili iddianameyi okudum, maddi kanıt yok

Tutuklu olan iş insanı Osman Kavala hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “Kavala’nın ‘Hükümeti devirmeye yönelik bir kalkışma olarak Gezi olaylarının organizatörü, yöneticisi veya finansörü’ olduğuna dair maddi kanıtlar bulamadım”

Gezi direnişi davası sanıklarından Anadolu Kültür A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı iş insanı Osman Kavala yaklaşık 20 aydır tutuklu. Gezi Parkı davasına ilişkin görülen duruşmaya bugün İstanbul 30’uncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi Kampüsü’ndeki duruşma salonunda başlandı.  

‘İzaha muhtaç’

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yaklaşık bir buçuk yıldır tutuklu olan Osman Kavala hakkında hazırlanan iddianameye ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. 

Yeneroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Osman Kavala vs. ile ilgili iddianameyi okudum. Kavala’nın ‘Hükümeti devirmeye yönelik bir kalkışma olarak Gezi olaylarının organizatörü, yöneticisi veya finansörü’ olduğuna dair maddi kanıtlar bulamadım. Kamuoyunu ikna eden bir yargı kararının en kısa zamanda çıkmasını ümit ederim. Ayrıca iddianamede adı geçen Yiğit Aksakoğlu ile ilgili kurulmaya çalışılan bağlantılar hukuk adına ürkütücü. Kavala ile herhangi bir irtibatı ve tanışıklığı dahi olmayan ve isnad edilen suçlarla ilgili de maddi kanıt sunulmayan bir kişinin tutuklu yargılanması izaha muhtaç” açıklamasında bulundu. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler