Takip Et

Güncel

AKP’li vekil: Türkiye’de kriz yok, kimse iş beğenmiyor

AKP Milletvekili Halil Etyemez, 17 yıldır Türkiye’de işsizlik ve ekonomik krizin yaşanmadığını aksine şirketlerin çalıştıracak eleman bulamamaktan şikayet ettiğini söyledi

AKP Milletvekili Halil Etyemez, 17 yıldır Türkiye’de işsizlik ve ekonomik krizin yaşanmadığını aksine şirketlerin çalıştıracak eleman bulamamaktan şikayet ettiğini söyledi. Etyemez, “Bu ülkede 17 yıldır iktidarda bulunan bir partiyiz. Bugüne kadar ekonomik kriz yaşamamış bir ülkeyiz. Geçen seneden itibaren ekonomik olarak bir daralma yaşadık” dedi

Etyemez, Konya’da iş insanlarıyla yaptıkları toplantılarda işverenlerin eleman bulmakta zorluk çektiklerini iddia ederek “Kimsenin iş beğenmediğini söylediler, buna da şahidiz” diye konuştu.

Ekonomik kriz yaşamadık

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre; AKP iktidarı boyunca ekonomik anlamda kriz yaşanmadığını öne süren AKP’li Etyemez, “Bu ülkede 17 yıldır iktidarda bulunan partiyiz. Bugüne kadar ekonomik kriz yaşamamış bir ülkeyiz. Sadece kısa bir dönem ekonomik daralma yaşadık. Bu da dışarıdan bize yapılan müdahalelerle ilgiliydi. Bu ekonomik daralmadan bir an önce toparlanmaya geçişimizin sebebi güçlü başkanlık sistemidir” dedi.

İş var eleman yok

Artan işsizlik rakamlarına değinen Halil Etyemez, işsizlikle ilgili ilginç yorumlarda bulunarak şöyle konuştu: “Suriye krizi yaşanmadan önce Konya’da iş adamlarımızla yaptığımız toplantılarda kimsenin iş beğenmediğini belirtip, eleman bulmakta zorluk çektiklerini anlatmışlardı. Buna da şahidiz.”

Konya İŞKUR önünde metrelerce kuyruk oluşturmuştu

Konya’da Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında iş başvurusu yapan halk İŞKUR önünde yüzlerce metre kuyruk oluşturmuştu.

İşsiz sayısı 1 milyon arttı

TÜİK’e göre gençlerin yüzde 27.1’i iş arıyor. İşsiz sayısı bir yılda 1 milyon kişi artarak 4.5 milyonu aştı. İşsizlik oranı yüzde 13.9’a yükseldi. Ekonomik krizin etkisiyle bir yılda, 748 bin kişi işini kaybetti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler