Takip Et

Güncel

AKP’li Mazgirt Belediyesi, işçileri işten çıkardı

Dersim’in Mazgirt ilçesinde AKP’li Belediye Başkanı Murat Becerikli’nin, 4 işçiyi evrakta usulsüzlük yaparak işten çıkardığı belirtildi

Dersim’in Mazgirt ilçesinde AKP’li Belediye Başkanı Murat Becerikli’nin, 4 işçiyi evrakta usulsüzlük yaparak işten çıkardığı belirtildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan işçiler ve sendika temsilcileri, duruma tepki gösterdiler.

Belediye binası önünde siyasi parti ve kurum temsilcilerinin de katılımıyla bir araya gelen işçiler, seçimler sonrası AKP’li belediye yönetiminin işçilere yönelik mobbing uyguladığını ifade ettiler.

PİRHA’nın haberi göre, Ağustos ayında emeklilik sözü alan işçiler, Şubat ayında emeklilik durumuna zorla getirildiklerini, mağduriyetin büyüyeceğini belirttiler.

İşçiler, tarihsiz dilekçelerin uzlaşılan tarihten aylar önce tarih atılarak resmi işleme konmasının kabul edilemez olduğunu dile getirdiler.

DİSK Genel İş Sendikası Dersim Şube Başkanı Şükran Yılmaz da duruma tepki göstererek “İktidarın toplum üzerindeki tahakküm anlayışını görüyorsunuz. İktidardan gelen güçle yapıldığını görüyorsunuz. Bunu farklı partilerdeki belediyeler yapmış olsaydı, karşı çıkarlardı” dedi.

Yılmaz, “Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Evrakta usulsüzlük bulunmaktadır. Ciddi anlamda bir kumpasla karşı karşıyayız. İktidardan aldıkları bir güç olmasaydı bu kadar ilkesiz bir tutumun sahibi olmayacaklardı” diye konuştu.

Belediyeye iki güvenlik işçisinin aldığı ve sayı artışına gidildiği de gelen bilgiler arasında.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler