Takip Et

Güncel

AKP’li İçten: “Başkaldırıyorum ve istifa ediyorum”

AKP Diyarbakır eski Milletvekili Cuma İçten, “Başkaldırıyorum ve AKP’den istifa ediyorum” diyerek partisinden istifa etti

AKP Diyarbakır eski Milletvekili Cuma İçten, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamayla partisinden istifa ettiğini duyurdu. Soysal medya hesabından “Başkaldırıyorum ve AKP’den istifa ediyorum” başlıklı bir yazı paylaşan İçten, AKP ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sert eleştirilerde bulunarak, “Bu duruma itiraz ediyorum” dedi. 

İçten’in açıklaması şöyle: “Bu süreç; başını kuma saklayanlardan, kapalı kapılarda gizli pazarlıklar yapanlardan, korkulardan, yasaklardan, baskılardan, gözü dönmüşlerden, adaletsizliklerden, yolsuzluklardan Erbakan hocaya itirazlar ile başkaldırıp öncülük yapanlar, bugün aynı gerekçeler ile karşılarında kendilerine başkaldıran bir kitle bulmaktadır. Öyle ki, bugün adalet vicdan ekseninde başkaldıranlara söylenecek her lafın muhatabı, geçmişte benzer hasletlerle yola çıkan 10 yıl önce hukuk karşısında terörist olanlar, şimdi kahraman ilan edilmiş, yine 10 yıl öncesine kadar hukuk karşısında kahraman olan bireyler ise terörist ilan edilmiştir. İşte bu duruma itiraz ediyorum.”

Milyonların iradesine ipotek koymak

İçten, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı işaret ederek, açıklamasında şunlara yer verdi: “ Ergenekon’da yargılanırken mahkeme koridorlarında tüm AKP’lileri yargılayacağız deyip ağza alınmayacak küfür ve tehditler savuranlar, bugün kahve falına bakacak şekilde yakın olacak memlekette atamalarda onlardan tavsiyeler alacaksın. İşte bu duruma itiraz ediyorum. Sözde istişareler yaparak algı yöneten ortak akla önem vermeyen, bir grup insan tarafından etten duvar örülen görkemli, şafşaflı bir yaşama sahip bir avuç insan, milyonların iradesine ipotek koymaktadır. 

Eski Türkiye’ye dönüş

İşsizlik oranı yüzde 11’den yüzde 15’lere çıkmış. Tek haneye düşen faiz oranları yüzde 30’lara çıkmış, tek haneye düşen enflasyon tekrar yüzde 25’lere çıkmıştır. İşsizlik rakamlarındaki genç nüfus oranı ise yüzde 30’lara çıkmıştır. Son iki yıldır ekonomide ciddi bir daralma olmuş binlerce iş yeri kapamıştır. İktidar milletten topladığı vergiler ile ücretsiz yollar, hastaneler yapması gerekirken, yapılan bu hizmetlere iktidara yakın yandaş firmalara verilerek devletin kasası boşaltılıyor. Vatandaşlar vergi dışında bu hizmetlere fahiş ödemeler yapmaktadır. Son beş yıllık seçim süreçlerinde ise batıda yaşayan parti içerisindeki Kürtler yok sayılmış belli bir bölgeye pozitif ayrımcılık yapılmıştır.  KPSS ile devlet memuru alımlarına ek mülakat sistemi gelmiş ve bu mülakatlar ile dayısı olmayanların, yetimlerin, kimsesizlerin hakları yenilmekte ve eski Türkiye’de olduğu gibi adam kayırma yapılarak memur alımları yapılmaktadır. FETÖ terör örgütü ile geçmişte ve yakın zamanlarda iletişim halinde olmuş siyasilere, siyasilerin eşlerine, çocuklarına, akrabalarına ve partililere dokunulmamış, iktidar siyasetçilerine ayrı, muhalif siyasilere ayrı hukuk uygulanmıştır. Kavganın ötekileştirmenin, savaşın, barış.., Yazmanın , düşünmenin, fikir söyleminin, özgürlüğün kölelik.. Susmanın, bilgisizliğin, cahilliğin ise güç olduğu bir ülkede yaşar olduk.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler