Takip Et

Güncel

AKP’li Belediye Başkanı belediye çalışanlarını boş odaya sürdü

AKP’li Belediye Başkanı Ergü, seçimde kendisini desteklemeyen 7 çalışanı görevden aldı. Belediyenin çaycısı tarafından denetlenen çalışanlara çay bile verilmediği öğrenildi

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı avukat Remzi Ergü’nün yerel seçimlerde kendisini desteklemeyen 7 personele hiçbir iş vermediği ortaya çıktı. Bütün gün boş bir odada bekletilen personelin belediyenin çaycısı tarafından denetlendiği öğrenildi. Çalışmadan oturan belediye emekçileri herkesin kendilerine vebalı gibi davrandığını, giriş-çıkış saatlerini not alan çaycının kendilerine çay dahi vermediğini dile getirdi.   

‘Siyasi hırs, geçer dedik…’

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre 2012 yılından beri belediyede memur olarak çalışan Ziraat mühendisi A. A., belediye başkanının kendilerine memlekette ekmek yedirmek istemediğini söyledi. Çok zor günler geçirdiğini belirten A.A., “Annemi ve teyzemi kaybettim. İzin sonrası belediyeye döndüğümde ise sistemlere giriş şifrelerimin iptal ettiklerini öğrendim. Daha sonra ise görevden alındığım tebliğ edildi. Aşağıdaki boş odaya geçmem istendi. İlk başta siyasi hırs geçer bu süreç dedik. Ancak aylar geçti süreç bitmedi. İki çocuğum var. Sürekli ne olacak endişesi içerisinde yaşıyorum” dedi.

‘Benim için bayrak sallamayan bu belediyeye giremez’

Telefonla ulaşılan bir belediye yetkilisinin, “Seçim sonrası belediye başkanı ‘seçimde benim için yeterince bayrak sallamayan bu belediye giremeyecek’ demişti. Dediğini yaptı” diye konuştuğu aktarıldı.

Belediye başkanı Ergü ise hakkındaki iddiaların doğru olmadığını ve yıpratılmaya çalışıldığını savundu.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler