Takip Et

Güncel

Akpınar hakkındaki adli kontrol kararı kaldırıldı

Bir televizyon kanalında sarf ettikleri sözler nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan oyuncu Metin Akpınar ile ilgili verilen adli kontrol kararı kaldırıldı

 Bir televizyon kanalında sarf ettikleri sözler nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan oyuncu Metin Akpınar ile ilgili verilen adli kontrol kararı kaldırıldı. 

Bir televizyon programındaki sözleri nedeniyle “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla hakkında soruşturma yürütülen oyuncu Metin Akpınar ile ilgili verilen adli kontrol kararı kaldırıldı.

Ne olmuştu?

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, katıldıkları bir televizyon programında sarf ettiği sözler nedeniyle oyuncular Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında soruşturma başlatılmıştı. 

Gezen’in “Cumhurbaşkanına Hakaret” suçundan, Metin Akpınar ise “Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyana tahrik etme” ve “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlarından adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Akpınar ve Gezen yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir gün karakola imza verme şartıyla mahkemeden serbest bırakılmıştı.

Soruşturmayı yürüten savcılık, oyuncu Müjdat Gezen hakkındaki adli kontrol kararını da 23 Ocak’ta kaldırmıştı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler