Takip Et

Güncel

AKP’den yeni bir erken seçim açıklaması daha

AKP’de erken seçimlere dair birbirini tutmayan açıklamalar gelmeye devam ediyor. Yeni bir açıklama yapan AKP seçim işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Ali ihsan Yavuz ” Seçimlerin erkene alınması gibi bir şey yok, seçimler Mart 2019 tarihinde yapılacaktır” dedi

AKP’nin yetkilileri erken seçimlere ilişkin bir birini tutmayan açıklamalar yapmaya devam ediyor. AKP 6.Olağankongresinde katıldığı NTV canlı yayınında konuşan AKP genel başkan yardımcısı Erol Kaya ‘’ erken seçimlerin Eylül, Ekim, Kasım aylarında yapılması gerektiğini’’ belirtmişti.

Bu açıklamadan sonra bir açıklamada AKP 6.Oğalağan kongresi sonrası AKP seçim işleri sorumlu başkan yardımcılığına getirilen Ali İhsan Yavuz’dan geldi. Yavuz yaptığı değerlendirmede;’’ Kesinlikle seçim Mart 202019’da yapılacaktır, öne almak gibi bir şey yok’’ ifadesini kullandı.

Ali İhsan Yavuz yaptığı açıklamada;  “Seçimler erken mi değil mi tartışmasını çoktan geçtik. Artık erkene alınacak bir takvim de kalmış değildir. Zaten bizim kafamızda hiçbir zaman seçimleri erkene almak diye bir şey yok. O zaman seçimlerin yapılacağı tarih 31 Mart 2019 olarak kayıtlara geçebilir. Ne kaldı tam 7 ay, 7 ay nedir ki. Kesinlikle seçim Mart 2019’da yapılacaktır, öne almak diye bir şey yok ama hemen bu bayram ziyaretleriyle startımızı buradan vermiş oluyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız da ‘Artık bir vites büyütün’ diye talimatlandırdılar her birimizi…”diye konuştu.

 

 

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler