Takip Et

Güncel

AKP’den istifalar sürüyor

Ahmet Davutoğlu’nun AKP’den istifa etmesinin ardından istifa haberleri gelmeye devam ederken önümüzdeki bir ay içinde 100’e yakın eski milletvekilinin istifa etmesinin beklendiği ileri sürüldü

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun basın açıklaması yaparak istifa etmesinden sonra AKP’den istifa haberleri gelmeye devam ediyor.

Feramuz Üstün, Ahmet Müfit Cengiz ve İbrahim Turhan gibi AKP’de görev almış ve milletvekilliği yapmış isimlerden istifa açıklamaları gelirken yakın zamanda 100’e yakın eski milletvekilinin istifa etmeye hazırlandığı iddia edildi.

Davutoğlu’na yakın kaynaklar istifaların sadece ihraç edilen üyelerle sınırlı kalmayacağını, aralarında bazı bakan ve eski milletvekillerinin de bulunduğu çok sayıda kişinin istifa edeceğini söyledi. İstifa eden bir siyasetçi, “Önümüzdeki bir ay içinde 100’e yakın eski milletvekilinin istifa etmesini bekliyoruz. Aralarında eski bakanlar da olacak” dedi.

“Yeni Bir Siyasi Hareket İnşa Edeceğiz”

Ahmet Davutoğlu partiden istifa ettiğini duyurduğu açıklamasında, “Yeni bir siyasi hareket inşa etmek ve yeni bir yola çıkmak bizim için hem tarihi bir sorumluluk hem de milletimize karşı yükümlülüğümüzün bir gereğidir” diyerek parti çalışmalarına başladıklarının da işaretini verdi. Edinilen bilgiye göre bundan sonraki süreçte yeni parti programı ve tüzüğünün hazırlanması yönünde çalışmalara ağırlık verilecek. Kurulacak partinin isminin de bu çalışma kapsamında ele alınacağı öğrenildi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler