Takip Et

Güncel

AKP’den Hakkari seçimlerine şaibeli itiraz

AKP, sonucun değişmesinin mümkün olmamasına rağmen HDP’nin 8 bin 555 oy farkıyla kazandığı Hakkari’de geçersiz sayılan bin 217 oy için İlçe Seçim Kuruluna başvurdu

AKP, sonucun değişmesinin mümkün olmamasına rağmen HDP’nin 8 bin 555 oy farkıyla kazandığı Hakkari’de geçersiz sayılan bin 217 oy için İlçe Seçim Kuruluna başvurdu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari İl Örgütü, AKP’nin Hakkari’de seçim sonuçlarına itiraz etmesine dair açıklama yaptı. HDP İl Örgütü binasında yapılan toplantıya Hakkari Belediyesi’ne eşbaşkan olarak seçilen Seher Kadiroğlu Ataş ve Cihan Karaman ile DBP ve HDP’li yöneticiler, seçilen meclis üyeleri katıldı.

‘Hepsi AKP’ye yazılsa bile değişmeyecek’

HDP İl Eşbaşkanı Sipan Turan, şöyle konuştu: “AKP halkın aklı ile dalga geçercesine akıllara ziyan bir mantıkla bin 217 geçersiz oy için İlçe Seçim Kuruluna itiraz etmiş bulunmakta. Halkımızın iradesini gasp eden anlayış 8 bin 555 oy farkının olduğu bir seçimde sonucu değiştirmesi mümkün olmayan geçersiz oylara itiraz ederek, Hakkari halkının iradesine tahammülsüzlüğünü matematik mantığının dışına çıkarak göstermiş bulunmaktadır. 217 geçersiz oyun hepsi de AKP hanesine yazılsa da sonuç kesin değişmeyecektir.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler