Takip Et

Güncel

AKP’den  döviz açıklaması: Dalgalanmalar er geç durulacak

ABD ile yaşanan kriz ve gerilimin ardından tarihi yükseliş içine giren Dolar/TL kuruna ilişkin bir açıklama yapan AKP genel başkan yardımcısı Cevdet Yılmaz ”Son dönemlerde finansal piyasalarda yaşanan ve ekonomik temellerle izah edilemeyecek dalgalanmalar er geç durulacaktır” ifadesini kullandı

Dün 5.42 ile tarihi zirvesini gören Dolar/TL kuru, sabah saatlerinde ABD ile Türkiye arasında ‘ön mutabakat sağlandı’ haberleriyle 5.20’li seviyelere gerilemişti. Kur, öğle saatlerinde yine yükseldi ve Dolar 5,3027 TL’ye kadar çıktı.

Dövizdeki yükselişle ilgili Twitter hesabından değerlendirmelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye’nin siyasi istikrarı ve geleceğe dönük somut hedefleri olan bir ülke olduğunu belirterek, “Son dönemlerde finansal piyasalarda yaşanan ve ekonomik temellerle izah edilemeyecek dalgalanmalar er geç durulacaktır” ifadesini kullandı.

Yılmaz, “İthalatı ikame edici projelerin yanı sıra daha çok mal ve hizmet ihracatı ile cari açığı azaltarak sürdürülebilir büyümeyi destekleyecek, kaynak çeşitlendirmesine de giderek finansal spekülasyonlara karşı bünyemizi güçlendireceğiz” dedi.

​Yılmaz, “Hükümetimizin ve kurumlarımızın serinkanlı ve akılcı politikaları, bütçe disiplinimiz, reform programlarımız ve moral değerlerimizi koruma yoluyla dönemsel dalgalanmaları aşacağız” açıklamasında bulundu.

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler