Connect with us

Güncel

AKP’de tasfiye sürüyor: İstanbul’da ilçe başkanları değişiyor

AKP İstanbul İl Başkanı’nın istifa ettirilmesi sonucunda yerine getirilen Bayram Şenocak’ın İstanbul’da bulunan mevcut İlçe başkanlarıyla çalışmak istemediği ve istifalarını talep ettiği belirtildi

AKP İstanbul İl Başkanlığı’na Bayram Şenocak’ın getirilmesinin ardından, ilçelerde değişim olacağı gündeme gelmişti. Şenocak başkanlığında bugün yapılan yönetim kurulu toplantısında 39 ilçenin 14’üyle devam 25’iyle ise tasfiye kararı alındı. Yeni İl Başkanı’nın ilçe başkanlarının çoğuyla çalışmak istemediği ve önümüzdeki ay yapılması beklenen ilçe kongrelerinde mevcut ilçe başkanların 25’inin değiştirileceği belirtildi.

AKP’de Çekmeköy, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Ümraniye, Beşiktaş, Beyoğlu, Sarıyer, Şişli, Arnavutköy, Bağcılar, Güngören, Küçükçekmece ilçelerinde mevcut başkanlar yerlerini korurken, kalan 25 ilçede ise değişime gidilecek.

Bölgede, sadece AKP Küçükçekmece İlçe Başkanı Av. Mustafa Korkut yerini korurken, Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, Çatalca İlçe Başkanı Selim Güçbilmez, Büyükçekmece İlçe Başkanı İlker Gürbüz, Avcılar İlçe Başkanı Ali Burak Tepe, Beylikdüzü İlçe Başkanı İsmail Damat ve Esenyurt İlçe Başkanı Şenay Değer görevlerinden alındı.

Bugün bu ilçelerde il başkan yardımcıları ve il yönetim kurulu üyelerinin de katılacağı toplantılar yapılması bekleniyor.

Günün Haberleri

More in Güncel