Takip Et

Güncel

Akpazar’da kayyum eylemi 6’ncı gününde: “Bu ateş onları da yakacak”

Akpazar’da kayyum protestosuna katılan Varto Belediyesi Eşbaşkanı Ülkü Karaaslan, halkın iradesine karşı çıkan iktidarların ezildiğini belirterek, “Bu ateş onları da yakacak”

Dersim Mazgirt ilçesi Akpazar (Peri) Belde Belediyesi’ne atanan kayyuma karşı protesto eylemi 6’ncı gününde sürüyor. Belediye önünde yapılan eyleme Muş’un Varto Belediye Eşbaşkanı Ülkü Karaaslan, Belediye Meclis üyeleri, HDP Parti Meclis (PM) Üyesi Ferhat Yıldız ve çok sayıda kişi katıldı.  

‘Çalışmalarımız sürüyor’

Eylemde açıklama yapan görevden alınan Akpazar Belediyesi Eşbaşkanı Orhan Çelebi, özellikle köy ve mahallerde çalışmalarının sürdüğünü belirterek, halkın kayyuma karşı tepkili olduğunu söyledi. 

‘Halkın iradesiyle oynayanlar yanacaklar’

Varto Belediyesi Eşbaşkanı Ülkü Karaaslan, atanan kayyumların Türkiye’deki bütün seçilmiş iradesine yönelik olduğunu belirterek, bu politikanın sürdürülemeyeceğini ifade etti. Karaaslan, “Yüzyıllardır Kürt iradesi bu coğrafyada yok sayılıyor. Kürtler gasp ve asimilasyon politikalarıyla bastırılmaya çalışılıyor. Buna karşı Kürtler ülkenin yüz akları olarak mücadele etmeye devam ediyor. Asla boyun eğmeyen Kürtler, kendi iradelerini de teslim etmezler. Bu ateşle oynayanların kendisi yanacak. Bu ateş onları da yakacak. Halkın iradesine karşı çıkan iktidarlar ezilmiştir. AKP iktidarı da ezilecektir” dedi. 

Protesto, yapılan oturma eylemiyle sona erdi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler