Connect with us

Güncel

AKP yüreklere su serpti! ‘Terör bağlantısı olmayanlar endişelenmesin’

AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, paramiliter güçlere yargı dokunulmazlığına ilişkin ‘Terör bağlantılı olmayan vatandaşlar endişe etmesin’ dedi

AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KHK ile getirilen paramiliter güçlere yargı muafiyetine ilişkin ‘terörle mücadeleyi güçlendirmeye yönelik olduğunu’ söyledi.

Cevdet Yılmaz, KHK ile getirilen yargı dokunulmazlığına ilişkin “Terör bağlantılı olmayan vatandaşların hiçbirinin endişe edici bir durumu olamaz. OHAL ile ilgili tüm mesele şu: Çok yönlü terör saldırıları yaşadık ama hala terör riskleri karşımızda duruyor.” dedi.

Yılmaz açıklamasında şu ifadeler yer aldı; “Ülkemizin güvenliği açısından neyse o adımları atıyoruz, güvenlik endişelerimizi gidermeye kimsenin mani olmaması lazım. Güvenliğin olmadığı yerde demokratik özgürlük de kalkınma da olmaz. Ama muhalefet farklı yöntemlerle eleştirir ona bir şey diyemem, siyasi polemiklerle buralardan sonuç almamız mümkün değil. Aldığımız tedbirler özü itibari ile terörle mücadeleye yönelik.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel